Офіційна заява Всеукраїнської федерації спортивного покеру

19 січня у Києві без будь-яких законних підстав співробітники національної поліції  зупинили роботу найбільшого в Україні клубу спортивного покеру Full House Kyiv! До цього, в період грудня та січня місяців, таким же чином було зупинено роботу та вилучено обладнання ще в чотирьох клубах спортивного покеру в Луцьку, Кропивницькому та Херсоні. Ухвали по даним фактам вже винесені судами на користь КСП і дії працівників поліції визнано незаконними!

У Києві слуги закону, нехтуючи Конституцією України, Кримінально-процесуальним законодавством, дозволили собі протиправні дії. Вони вилучили майно клубу та поширили неправдиву інформацію про те, що начебто «викрили підпільний покерний клуб». Причому зробили це ще до закінчення слідчих дій та ухвали суду.

Клуб спортивного покеру Full House Kyiv відкрито працює з осені 2018 року. За цей час у ньому пройшли великі міжнародні змагання, а також чемпіонати та Кубок України зі спортивного покеру. У змаганнях брали участь спортсмени з різних міст України та інших країн. У тому числі відомі покеристи зі світовими іменами. Про яке «підпілля» може йти мова?!

Але, нажаль, це не має ніякого значення для правоохоронців, коли є вказівка керівництва.

Нагадаємо, що перша стаття Конституції України наголошує, що Україна є правовою державою! Згідно Основного закону, не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду (с.30, ч.1).

А у Кримінально процесуальному кодексі України гарантується презумпція невинності (ст. 17 КПК). Особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

Крім того, згідно КПК, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді (ст. 233, ч. 1).

Та, схоже, нашим правоохоронцям чхати на закони України!

Також, нагадаємо, що у серпні 2018 року спортивний покер в Україні офіційно визнали видом спорту. Відповідний наказ видало Міністерство молоді та спорту України. Тобто тепер поліція може дозволити собі прийти на будь-який спортивний майданчик та зупинити змагання без пояснень та документів.

Всеукраїнська федерація спортивного покеру висловлює своє обурення ситуацією. Ми вже звернулись до суду і найближчими днями він дасть оцінку діям правоохоронців. Федерація залишає за собою право звернутися до Державного Бюро Розслідувань, задля перевірки відповідних правоохоронних органів, які вчинили безпідставний обшук та зупинку роботи клубу Full House Kyiv!

Крім того, найближчим часом у Києві відбудеться прес-конференція, на якій будуть озвучені факти протиправних дій правоохоронців та загальна ситуація з тиском на клуби спортивного покеру в Україні і на сам спортивний покер у цілому.

Ми сподіваємось, що суд поставить крапку в цій історії та клуби спортивного покеру зможуть надалі спокійно працювати в Україні й розвивати новий для нашої країни вид спорту!